III. kolo Viessmann pohára a Majstrovstvá Slovenska v žiackych kategóriách

Národné biatlonové centrum v Osrblí bolo v sobotu 15. februára dejiskom III. kola Viessmann pohára žiackych kategórií v biatlone. Výborné trate, slnečné počasie a takmer bezvetrie vytvorili ideálne podmienky pretekárom zo Slovenska a Maďarska. Klub biatlonu Predajná reprezentovali pretekári, ktorí vo svojich kategóriách skončili v rýchlostných pretekoch nasledovne:

Horniaková Barborka     13. miesto

Žiačky C 14 – 15 r.                 Šavelová Stela          II. miesto (titulná fotografia)

Longauerová Zuzana     5. miesto

V nedeľu 16. februára sa konali Majstrovstvá Slovenskej republiky vo vytrvalostných pretekoch. Poveternostné podmienky boli náročné, keď počas streleckého nástrelu fúkal nestály východný vietor a v samotných pretekoch fúkal západný vietor striedavej intenzity. Pretekári Klubu biatlonu Predajná sa umiestnili nasledovne:

Žiaci A 10 – 11 r.                    Horniak Maťko           4. miesto

Žiaci B 12 – 13 r.                    Machala Roman        18. miesto

Žiaci C 14 – 15 r.                    Peťko  Dušan            6. miesto