Sme tretí najúspešnejší klub biatlonu na Slovensku

V celkovom bodovom hodnotení klubov v zimnej sezóne slovenského Viessmann pohára 2014/2015 sme obsadili výborné tretie miesto so ziskom 8961,1 bodu za klubmi VSC Dukla Banská Bystrica a Valaská Osrblie. V čiastkových hodnoteniach spomedzi 24 aktívnych klubov v Slovenskej republike si naši členovia počínali najlepšie na druhom mieste v seniorských kategóriách, na tretom mieste v žiackych kategóriách a v juniorských kategóriách sme obsadili celkové štvrté miesto.

V jednotlivých vekových kategóriách boli v celkových rebríčkoch najúspešnejší členovia: Seifert Peter – 2. miesto (juniorský reprezentant SR na otvorených Majstrovstvách Európy v Bielorusku) ,  Horniak Pavol – 1. miesto,  Bartalská – Niňajová D. ( účastníčka Svetových hier veteránov v Kanade), Sebastian Ilavský – 1. miesto, Papajová Patrícia – 2. miesto, Forster Viktória – 1. miesto a Longauerová Zuzana – 3. miesto. Športovci mohli v jednotlivých pretekoch Viessmann pohára nazbierať maximálne 500 bodov.

Dorastenky A 16-17 r.:

Stela Šavelová 7. miesto – 422,13 b.

Carola Reištetter  13. miesto – 328,33 b.

Juniori 20-21 r.:

Peter Seifert II. miesto – 483, 72 b.

Ženy A 22-39 r.:

Elena Ermaková 7. miesto – 387,15 b.

Eva Lehotská 11. miesto – 365,06 b.

Ženy B 40 r. a staršie:

Dana Bartalská-Niňajová III. miesto – 467,40 b.

Žiačky A 10-11 r.:

Patrícia Papajová II. miesto – 477,00 b.

Kristína Makovínyová 4. miesto – 450,62 b.

Lenka Šuhajdová 8. miesto – 338,37 b.

Žiačky B 12-13 r.:

Viktória Forster I. miesto – 493,82 b.

Hana Lányová 17. miesto – 362,52 b.

Miroslava Kindernayová 348,32 b.

Žiačky C 14-15 r.:

Zuzana Longauerová III. miesto – 492,83 b.

Barbora Horniaková 12. miesto – 419,45 b.

Ocenenie za celkové tretie miesto sme prevzali za všetkých členov a aktivistov v klube na slávnostnom vyhodnotení Kráľa biatlonovej stopy dňa  27. mája 2015, kde dekorovali aj novú kráľovnú biatlonovej stopy Janku Gerekovú z VŠC Dukla Banská Bystrica.

Výsledky našich členov boli výsledkom svedomitej a každodennej práce športovcov pod vedením trénera Mariana Kazára, servisu lyží od Pavla Horniaka, rodičov, nadšencov a podporovateľov našej činnosti: Obce Predajná a Slovenského zväzu biatlonu.

Fotografie od: photo mb