Majstrovstvá Slovenskej republiky v biatlone 2015 – Osrblie

Dňa 7. a 8. marca sme v Národnom biatlonom centre v Osrblí uzatvorili zimnú sezónu 2014/2015 v biatlone a pridali ďalšie tri tituly Majstra Slovenskej republiky. NBC hostilo Majstrovstvá Slovenskej republiky pre všetky vekové kategórie s výnimkou mužov a žien kategórie A, ktoré súťažili v rámci III. Viessmann pohára. V sobotu si športovci v kategóriách dorastu a dospelých zmerali sily v rýchlostných pretekoch. Druhý súťažný deň súťažili všetky vekové kategórie v pretekoch s hromadným štartom. Organizátor na podnet klubov vymenil poradie štartov kategórií a tak sa v doobedných programoch divákom predstavili žiacke kategórie a v poobedných programoch kategórie dorastu a dospelých. Počasie bolo doslova ideálne, slnečné, s teplotami okolo 0˚C a hlavne trate boli tvrdé a kvalitne upravené. Športovci predvádzali pekné a napínavé súboje a naši pretekári sa vo výsledkových listinách zapísali nasledovnými pozíciami:

Žiačky B 12-13 r.:

Viktória Forster I. a I. miesto – MAJSTER SLOVENSKA  (na titulnej fotografii)

Marián Kazár III. a 4. miesto

Veľká gratulácia patrí dvom majstrom Slovenskej republiky Viktórii Forster, ktorá  v kategórií Žiačky 12-13 r. získala titul v rýchlostných pretekoch a aj v pretekoch s hromadným štartom a Pavlovi Horniakovi v kategórií Muži B 40-49 r., ktorý získal titul v pretekoch s hromadným štartom.