Leto 2013 - Sme druhý najúspešnejší Klub biatlonu v SR!

Leto 2013 - Sme druhý najúspešnejší Klub biatlonu v Slovenskej republike!

Letná sezóna 2013 bola pre náš klub mimoriadne náročná, ale aj úspešná! V celkovom hodnotení sme z dvadsiatich siedmich klubov obsadili výborné druhé miesto s celkovým ziskom 8422, 84 bodu za športové výkony našich reprezentantov. Druhé miesto sme získali aj v celkovom počte získaných medailí v rámci Majstrovstiev Slovenskej republiky, kde sme ich získali 20 (8, 6 a 6). Najväčšiu zásluhu na mimoriadne vysokom hodnotení výsledkov našich reprezentantov majú seniori, ktorí boli v rámci Slovenskej republiky suverénne najúspešnejší. V juniorských kategóriách sme skončili ôsmi a v žiackych kategóriách celkovo piati.

Medzi našimi členmi sú aj dvaja celkoví víťazi slovenského Viessmann pohára a trojnásobní majstri Slovenskej republiky, Viktória Hrablayová v kategórii žiačky 10 – 11 ročné a Peter Kazár, víťaz hlavnej kategórie  muži 22 – 35 roční. Majstrovi SR Dušanovi Peťkovi v kategórii žiaci 14 – 15 roční uniklo víťazstvo o vlások a obsadil druhé miesto, ktoré vo svojich kategóriách zaznamenali taktiež Zuzana Longauerová - majsterka SR, Elena Ermaková a Pavol Horniak. Tretie miesto patrilo Marte Hrablayovej a Mariánovi Kazárovi.

Mená našich členov figurovali aj v zozname majiteľov výkonnostných tried, kde majstrovskú triedu získala Viktória Hrablayová, Zuzana Longaerová, Dušan Peťko a Peter Kazár. I. výkonnostnú triedu získali: Elena Ermaková, Ján Holiga, Pavol Horniak, Roman Machala, Rudolf Michalovský a Stela Šavelová, II. výkonnostnú triedu: Martin Gánovský, Adrián Harčarík, Andrea Harčaríková, Matej Horniak, Marta Hrablayová, Marian Kazár, Viera Kubacká, Eva Lehotská a Viktor Pápaj a napokon III. výkonnostnú triedu: Dana Bartalská-Níňajová a Barbora Horniaková. Ostatní pretekári na sebe naďalej intenzívne pracujú a v ďalších sezónach sa pokúsia zaradiť sa medzi majiteľov výkonnostných tried. Tešíme sa aj z viacerých víťazstiev našej najmladšej reprezentantky Adely Machalovej v kategórii prípravky, ktorú v nasledujúcej sezóne čaká prvá žiacka bodovaná kategória.

Počas letnej sezóny 2013 sme usporiadali až tri z piatich pretekov letného biatlonu. Bola to mimoriadne náročná úloha, ktorú sme zvládli najmä vďaka našim členom, dobrovoľníkom, rozhodcom a partnerom, ktorí nás podporili.  Partnerov propagujeme na našich sprievodných plagátoch. Dobrovoľníkom a členom patrí veľká vďaka za ich prácu pre biatlon, na strelnici pod Šimáňom v Predajnej.