Otvorené majstrovstvá Európy v letnom biatlone - Haanja (EST) 2. - 4. 8. 2013

Dňa 2. až 4. augusta sa v estónskej Haanje uskutočnili Otvorené majstrovstvá Európy v letnom biatlone. Predajnú reprezentoval vedúci a tréner výpravy Marian Kazár a v mužskej kategórii Peter Kazár.

Peter vďaka kvalitným výkonom obsadil v individuálnych disciplínach 10. a 12. miesto, od splnenia výkonnostných cieľov ho delili nepresné výstrely. Zaznamenal však najlepšie umiestnenia v mužskej časti slovenskej výpravy.

"Estónsko ma milo prekvapilo kvalitnou organizáciou a pekným prostredím. V pretekoch som chcel dosiahnuť umiestnenie v prvej šestke, to sa nepodarilo. Na zlepšení výkonnosti pracujem ďalej a verím v lepší výsledok na domácich majstrovstvách Slovenska v Predajnej"

LETNÝ BIATLON - OME: Točeková 9., P. Kazár 12. v stíhacích pretekoch

HAANJA 4. augusta (SITA) - Na otvorených majstrovstvách Európy v letnom biatlone v estónskom stredisku Haanja sa slovenský reprezentant Peter Kazár umiestnil v nedeľňajších stíhacích pretekoch mužov na 12. mieste, keď v cieli 6 km trate bol o 3:34,6 min pomalší ako víťazný Rus Sergej Balandin. V kategórii juniorov bol zo Slovákov najlepší Michal Kubaliak na 22. priečke (+5:20,0). Zlato si vybojoval Georgij Sennikov z Ruska.
Medzi ženami skončila Vladimíra Točeková na 5 km trati deviata, jej odstup na českú šampiónku Pavlu Schornú predstavoval 2:29,0 s. Zo štartového poľa junioriek bola najlepšia Julia Žuravoková z Ukrajiny.

Súhrn výsledkov nedeľňajších disciplín na otvorených majstrovstvách Európy v letnom biatlone v estónskom stredisku Haanja:
STÍHACIE PRETEKY

Muži (6 km): 1. Sergej Balandin (Rus.) 23:13,1 min (1), 2. Indrek Tobreluts (Est.) +24,2 s (5), 3. Ruslan Nasirov (Uzb.) +35,6 (8),...12. Peter Kazár +3:34,6 (6), 27. Lukáš Olejár (obaja SR) +8:43,5 (10)

Ženy (5 km): 1. Pavla Schorná (ČR) 23:10,6 (7), 2. Judith Wagnerová (Nem.) +11,7 (6), 3. Jelena Jarkovová (Rus.) +40,3 (4),...9. Vladimíra Točeková +2:29,0 (4), 21. Martina Darmová (obe SR) +6:57,0 (8)

Juniori (6 km): 1. Georgij Sennikov (Rus.) 25:17,8 (10),...22. Michal Kubaliak +5:20,0 (11), 23. Juraj Valenta +5:32,3 (10), 30. Rene Bevelaqua (všetci SR) +8:54,6 (7)

Juniorky (5 km): 1. Julia Žuravoková (Ukr.) 23:12,3 (1)
lb

LETNÝ BIATLON - OME: P. Kazár v šprinte 10., Točeková 15. - súhrn

HAANJA 3. augusta (SITA) - Slovenský reprezentant Peter Kazár obsadil 10. miesto v sobotňajšom šprinte mužov na 4 km na Otvorených majstrovstvách Európy v letnom biatlone v estónskom stredisku Haanja. Z víťazstva sa tešil Rus Sergej Balandin, ktorý predviedol bezchybnú streľbu. Ďalší Slovák v štartovom poli Lukáš Olejár skončil na 31. pozícii. V ženskom šprinte (3 km) triumfovala Nemka Judith Wagnerová, najlepšiu Slovenku Vladimíru Točekovú klasifikovali na 15. mieste. Martina Darmová bola dvadsiata.
Spomedzi juniorov vyhral Rus Georgij Sennikov, Slováci Michal Kubaliak a Juraj Valenta finišovali na 25., resp. 31. priečke. Šprint junioriek vyhrala Ruska Leisan Biktaševová.

Súhrn výsledkov sobotňajších disciplín na otvorených majstrovstvách Európy v letnom biatlone v estónskom stredisku Haanja:
ŠPRINT
Muži (4 km): 1. Sergej Balandin (Rus.) 15:02,1 min (0+0), 2. Ruslan Nasirov (Uzb.) +8,7 s (2+2), 3. Aleksandr Kachanovskij (Rus.) +11,6 (0+2), ... 10. Peter Kazár +1:20,5 (0+2), 31. Lukáš Olejár (obaja SR) +3:38,8 (2+4)

Ženy (3 km): 1. Judith Wagnerová (Nem.) 12:32,2 (0+2), 2. Pavla Schorná (ČR) +2,6 (2+1), 3. Irina Kudrinskajová (Rus.) +29,4 (1+1), ... 15. Vladimíra Točeková +1:23,8 (0+3), 20. Martina Darmová (obe SR) +1:48,9 (1+1)

Juniori (4 km): 1. Georgij Sennikov (Rus.) 15:56,3 (2+2), ... 25. Michal Kubaliak +2:48,4 (4+3), 31. Juraj Valenta (obaja SR) +3:07,1 (3+3)

Juniorky (3 km): 1. Leisan Biktaševová (Rus.) 13:07,4 (0+4)
mp

HAANJA 4. augusta (SITA) - Na Otvorených majstrovstvách Európy v letnom biatlone v estónskom stredisku Haanja sa slovenský reprezentant Peter Kazár umiestnil v nedeľňajších stíhacích pretekoch mužov na 12. mieste, keď v cieli 6 km trate bol o 3:34,6 min pomalší ako víťazný Rus Sergej Balandin. V kategórii juniorov bol zo Slovákov najlepší Michal Kubaliak na 22. priečke (+5:20,0), zlato si vybojoval Georgij Sennikov z Ruska.